Rušňovodič pri prehliadke našiel pod súpravou časť ľudského tela ...

vlak zrazil muža

...

Nehody a mimoriadne udalosti na tratiach ŽSR za 41. týždeň

V uplynulom týždni Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) evidovali jedinú zrážku civilnej osoby s vlakom. K zrážke došlo v úseku Veľké Kostoľany - Piešťany. Po príchode vlaku R 607 (ZSSK) do ŽST Nové Mesto nad Váhom našiel rušňovodič pod súpravou vlaku časť ľudského tela. Prehliadkou trate nájdená druhá časť tela na 1. traťovej koľaji (TK) v km 79,486. Nehodu vyšetruje PZ SR. Nehodu aktuálne vyšetruje PZ SR. Zmeškaných  bolo 6 vlakov celkovo 190 minút.

V uplynulom týždni nedošlo ani k jednej zrážke motorového vozidla s vlakom na železničnom priecestí. K zrážke mimo priecestia však došlo v úseku Raslavice – Bardejov (Kľušov zast. - Bardejov). Osobný vlak narazil na rameno cestnej frézy nachádzajúcom sa v priechodnom priereze koľaje. Dôsledkom nehody bola zavedená náhradná autobusová doprava (NAD) pre dva ďalšie osobné vlaky. Pred železničným priecestím si musia počínať vodiči mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčiť, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie. Na železničných priecestiach označených dopravnou značkou "Stoj, daj prednosť v jazde!", je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí dbať však na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by mohlo byť zachytené prechádzajúcim koľajovým vozidlom. Tieto ustanovenia sa samozrejme vzťahujú aj na chodcov a cyklistov.

V prípade uviaznutia vozidla na priecestí je potrebné zavolať IZS na telefónne číslo 112 a nahlásiť jedinečné identifikačné číslo priecestia (JIČ), umiestnené na zadnej strane výstražníkov alebo dopravného značenia a vykonať opatrenia na varovanie rušňovodiča koľajového vozidla.

Ak dôjde k zastaveniu vozidla na priecestí, spustí sa svetelná výstraha a zatvoria sa závory, je potrebné spustené závory bez váhania preraziť, pretože za krátku chvíľu vojde na priecestie vlak alebo iné koľajové vozidlo, ktorého hmotnosť býva niekoľko stoviek ton, brzdná dráha stovky metrov a ktorého rušňovodič nemá v drvivej väčšine prípadov žiadnu šancu pred prekážkou zastaviť. Následky takejto zrážky ŽSR nedávno prezentovali v rámci Medzinárodného dňa bezpečnosti na priecestiach ILCAD simulovanou zrážkou koľajových vozidiel a cestného vozidla na priecestí pri relatívne nízkej nárazovej rýchlosti.

Z dôvodu podozrenia z pokusu o samovraždu bola na žiadosť PZ SR znížená rýchlosť jazdy vlakov v úseku Hlohovec – Rišňovce a v ŽST Bratislava-Rača. V jednom prípade sa osobu podarilo zaistiť.

RZP bola viackrát privolaná aj počas 41. týždňa k cestujúcim z rôznych dôvodov. Do ŽST Kúty bola privolaná RZP cestujúcemu, ktorý spadol a poranil sa v osobnom vlaku. Po príchode RZP bol odvezený do nemocničného ošetrenia NsP Skalica. Cestujúcej z osobného vlaku bola RZP privolaná aj na zastávku Mlynárce, odkiaľ ju odviezla na ďalšie vyšetrenie.

Vandali v minulom týždni opakovane odcudzili prepojovacie káble na koľajach v ŽST Sereď čo malo za následok indikáciu obsadenia koľaje a poruchu výhybky. Neznáme osoby hádzali konáre z mosta v úseku Margecany _ Malá Lodina na rušeň vlaku. Následkom vandalizmu bol spôsobený skrat a výpadok napájania trakčného vedenia. V ŽST Bratislava-Nové Mesto vandali odcudzili súčiastky z výhybky č. 2. Z toho dôvodu nebolo možné prestaviť výhybky č. 2 a 4. Osoby pri koľaji hádzali kamene do čelného skla osobného vlaku v úseku Margecany – Gelnica čím došlo k rozbitiu čelného skla na rušni. Odcudzené kryty prevodových mechanizmov výhybiek boli zistené v ŽST Trenčín po odchode rýchlika. Následkom vandalizmu sa nedala prestaviť táto výhybka. Vandali si často neuvedomujú, že svojim správaním môžu ohroziť bezpečnosť a plynulosť železničnej dopravy, svoje aj cudzie životy.

...

Zdroj: ZSR

kalendár 2016

Mapa Rožňavy - pre zväčšenie klik na mapu:

mapa roznavy

Konverzný kurz 1€ = 30,1260 Sk

BRITAKOV umelecké kováčstvo

čistiareň

JSU Rožňava - výroba prívesných vozíkov

voda plyn kurenie

Kachliarstvo JANES

Gemerský magazín

Voľby do VÚC 2017

KSKauto Rožňava Brzotín

HELL MECY

vaša reklama tu

Miesto pre Vašu reklamu

Ďalšie reklamy aj TU

...

...

[CNW:Counter]