Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

DEDINA PROTI MESTU, MESTO PROTI DEDINE…

hokej

...

Na pravé poludnie sa v nedeľu 24. januára stretli v priateľskom hokejovom zápase mládežníci z HKM 98 Rožňava a s vekovým priemerom rovnocenní súperi z HK Radzim z Vyšnej Slanej. Už v úvodnej tretine si prvé góly pripisovali domáci D. Kalis a T. Krištof, pred koncom prvej tretiny však skórovala aj druhá formácia rožňavských hokejistov, keď T. Kohári vsietil prvý gól hostí. V druhej tretine aj za pomoci brankárovej korčule, z ktorej sa puk odrazil za jeho chrbát, vyrovnal J. Fafrák. Za domácich však po chybe v obrane hostí unikol a druhýkrát skóroval D. Kalis, no tretí gól si vďaka akcii L. Fafrákovej pripísali aj hostia. Zápas sa tak skončil remízou 3:3, ktorá sa nezmenila ani po trojminútovom predĺžení. Po podaní si rúk na záver sa exhibične predviedli hokejisti oboch mužstiev, keď si každý jeden z nich vyskúšal samostatný nájazd na brankára. Exhibičnou bodkou boli rýchlostné preteky troch dvojíc vybraných korčuliarov z oboch mužstiev. Keď sa mladí hokejisti a ich rodičia a tréneri usmiali do fotoobjektívov na spoločné fotografie, všetci mohli zamieriť na párky a čaj, ktoré pre nich Vyšnoslančania okrem priebežného núkania domácimi zákuskami (a inými domácimi produktmi) prichystali. Akcia s oficiálnym názvom Winter classic sa zorganizovala pod vedením M. Fifíka, T. Krištofa a M. Vida za výraznej podpory rodičov miestnych mladých hokejistov.

Autor: Štefan Kohári