Miesto pre Vašu reklamu PIZZA MICIO

Dodržiavali aj pitný režim :-)

futbal

Výsledky futbalového turnaja .......

Dňa 17. júla 2010 sa uskutočnil v Gemerskej Polome futbalový turnaj „O pohár starostu obce“ za účasti 3 mužstiev FK Družstevník Gemerská Poloma, FK Lokomotíva Košice, FK Kružná nakoľko mužstvo z Hrabušíc na turnaj nepricestovalo. Hralo sa systémom každý s každým nakoľko neúčasť spomínaného mužstva narušila systém turnaja.

1. zápas FK Družstevník Gemerská Poloma – FK Kružná 3 : 1 /2:1/

Zápas mal dobrú kvalitu, bol obojstranne technický, hralo sa slušne.

Hostia posilnení hráčmi MFK Rožňava predviedli kombinačnú hru, v poli dokázali dobre držať loptu, avšak pri zakončovaní sa im nedarilo prekonať perfektne chytajúceho Mišinu. Domáci sa ujali vedenia v 30 min. ,keď Rogos prihral do voľného priestoru Maťovi Chocholovi, ktorý strelou k ľavej tyči prekonal Lentvorského. V 42 min. zápasu pri skrumáži v pokutovom území hral hráč hostí rukou a nariadenú penaltu premenil  Hatvaník a zvýšil na 2:0. V poslednej minúte polčasu hostia Klinkom znížili na 2:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci odhodlaní zvýšiť vedenie, a tým doviesť zápas do víťazného konca. Celkovú územnú prevahu korunoval Rasťo Greško gólom, keď v 60 min zápasu obišiel obrancu hostí a strelou ľavou nohou ku tyči prekonal Lentvorského a zvýšil na konečných 3:1.

Zostava FK Družstevník Gemerská Poloma

Štefan Mišina - Marek Kováč, Ľubomír Hatvaník, Peter Lipták,  Jozef Gunár -  Peter Rogos,, Ján Valko, Zdenko Greško, Rastislav Greško -  Martin Ďuriček, Martin Kolár,

Striedali: Viktor Mihálik, Libor Urban, Roman  Die, Matej Chochol, Michal Gere, Pavol Gere

Zostava FK Kružná

Marek Lentvorský – Zoltán Breuer, Peter Breuer, Tibor Kardoš,Viliam Drenko – Roland Klinko, Otto Kerekeš, Ladislav Varga, Ivan Lorinc – Roman Polyak, Július  Benedik

HR: J.Gyenes, AR1 L.Gyenes, AR2 K. Chomiak,

2. zápas FK Lokomotíva Košice -  FK Kružná 9 : 1 /4:0/

V tomto zápase Lokomotíva účastník III. ligy mala jasnú prevahu, bolo cítiť rozdiel v rýchlosti, v spracovaní lopty a zakončovaní v prospech hráčov z Košíc

2 min. 1:0 Mihók, 18. min  2: 0 Janči, 26 min. 3:0 Janči, 27 min 4:0 Janči, 51 min 5:0 Bodnár, 54 min 6:0 Lipnický, 58 min 7.0 Janči, 64 min 8:0 Janči, 70 min 9:0 Bodnár, 90 min 9:1 Lorinc

Zostava FK Lokomotíva Košice

Roman Petruška – Martin Jurek, Michal Dubecký, Juraj Baránek, Maroš Grunvaldský – Matúš Klúčar, Rastislav Chmelo, David Lipnický, Matúš  Mihók – Jozef Janči, Oliver Golenya

Striedali: Radoslav Bodnár, Adam Kavka, Martin Končík, Tomáš Poliak, Tomáš Rešetár, Marián Dolutovský,

HR K.Chomjak, AR1 L.Gyenes, AR2 J.Gyenes

3. zápas FK Družstevník Gem.Poloma – FK Lokomotíva KE 0:5 /0:2/

V tomto zápase sa stretli dve neporazené mužstvá. Lokomotíva hneď na začiatku ukázala kto bude pánom na ihrisku, keď už v 2 min Lipnický prekonal zblízka Mišinu. V 17 min už bolo 0:2 keď opäť Lipnický využil zaváhanie v zadných radoch domácich. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním a povzbudzovaním domácich fanúšikov znížiť a prípadne vyrovnať stav zápasu. Ale v 51. min už bolo 0:3 keď zvyšoval Chmelo. V 64 min na 0:4 zvýšil Grunvaldský a na konečných 0:5 upravil Golenya.

HR K.Chomiak, AR1 L.Gyenes, AR2 J.Gyenes

Celkové poradie    1.miesto a víťaz turnaja FK Lokomotíva Košice        6 b

2.miesto FK Družstevník Gemerská Poloma             3 b

3.miesto FK Kružná                                                    0 b

Organizátori turnaja v závere konštatovali, že i napriek tomu, že FK Hrabušice bez ospravedlnenia neprišiel  na turnaj a zásadne ovplyvnil systém turnaja, bol turnaj úspešný. Priniesol pre divákov dobré zápasy, veľa gólov, pekné futbalové momenty. Za veľkej horúčavy bolo dôležité starať sa o pitný režim hráčov, nedopustiť zranenia a dodržiavať prestávky na občerstvenie.

Organizátori touto cestou ďakujú výpravám jednotlivých mužstiev za účasť na turnaji a želajú im veľa úspechov v majstrovských zápasoch.

Spracoval: Ján Chanas, starosta obce

Ilustračné foto: Roman Ocelník - archív